Blades si poradili s Mustangs a udělali důležitý krok k play off

Novinky > Archiv novinek > 2020 > Blades si poradili s Mustangs a udělali důležitý krok k play off

Ve třetím kole letošní Paddock ligy, nejvyšší české soutěže v americkém fotbale, vyrazili ústečtí Blades do pražské Hostivaře, kde se střetli s týmem Prague Mustangs. Po rozpačité a bezbodové první čtvrtině se do toho hráči Blades pořádně opřeli a zápas vyhráli 42:6.

Skóre zápasu otevřel 7 minut před koncem druhé čtvrtiny ústecký Jakub Imr, který zachytil 30yardovou přihrávku od Jana Bláhy. Dvakrát pak do soupeřovi endzóny s míčem doběhl Ladislav Jenšík. Kicker Tomáš Štěpánek ani jednou neváhal, takže poločas končil za stavu 21:0 pro Blades.

V začátku druhém poločasu se podařilo skórovat i Mustangs, když Jan Krs zachytil interception Jana Bláhy, které vrátil až do endzóny Blades. Potvrzení se však nezdařilo a tak si Mustangs připsali jen šest bodů. Za Blades pak během skórovali Nolan Corpening a Jakub Imr. Tomáš Štěpánek se opět nemýlil. Za stavu 36:6 byla hra přerušena pro zranění Michala Vondráčka v dresu Blades. "Michal zápas bohužel nedohrál a ze hřiště odjížděl sanitou. I přes hrozivě vypadající zranění věříme, že bude brzo v pořádku. Za celý tým bych mu rád popřál rychlé uzdravení," uvedl manažer Ústí nad Labem Blades Jakub Valjent.

V posledním dějství sobotního zápasu se pak ještě jednou krátkým během prosadil Nolan Corpening. Tomáš Štěpánek přidal další jednobodové potvrzení a konečné skóre tak upravil na 42:6.

"Myslím si, že z pohledu obrany a speciálních týmů šlo opět o velmi povedené utkání. Na straně útoku se nám dařilo kontrolovat hru, čas a také distribuovat míč mezi různé hráče, kdy se o touchdowny Blades rovným dílem podělili Nolan Corpening, Jakub Imr a Ladislav Jenšík," hodnotil zápas ofenzivní koordinátor Jan Rosenbaum. "V nadcházejícím týdnu musíme výrazně zapracovat na provedení jednotlivých her a to zejména při hře vzduchem," dodal Jan Rosenbaum před zápasem s Přerov Mammoths, který se uskuteční v neděli 6. září od 17.00 hodin na Městském stadionu v Ústí nad Labem.